Bonsaje, bambus a sakury v české zahradě? Proč ne! A když je náš pozemek dostatečně velký, přidáme klidně jezírko s kapry koi a lekníny. Také pěkně upravené cestičky lemované záhony azalek, lavičku i pěkný zahradní altán https://www.pergoly-trutnov.cz, kde můžeme v klidu odpočívat. Pokud je naopak naše zahrada malá nebo by se vzhledem k jejímu okolí nehodilo ji v exotickém stylu budovat celou, existuje také řešení. Vybudujeme si hezký „japonský“ zahradní koutek, předzahrádku či terasu. I sem se dají začlenit vodní prvky. A pro místa, kde není dost vody, lze využít další velice stylovou variantu, zahradu suchou!
Japonci převzali styl od Číňanů
Zahrady v japonském stylu najdeme v dnešní době již takřka po celém světě. Jsou velmi oblíbené. Domácí i hosté v nich nalézají klid a harmonii. V jejich budování jsou samozřejmě nejlepší japonští zahradní mistři. Vytváří často zahrady, které jsou skutečně uměleckými díly. Jsou krásné, stylové, každý detail zde má svůj význam. Japonští zahradní umělci přebrali tento styl zahrad z Číny a od 6. století ho stále zdokonalovali! V období středověku začali tyto zahrady rozdělovat do několika základních skupin. Podle toho, za jakým účelem jsou vytvářeny, kdo v nich bude trávit nejvíce času. Těchto skupin je pět. Parkové, rezidenční, čajové, meditační a suché zahrady.
Co by nemělo chybět
Japonská zahrada má své charakteristické živé i neživé prvky. Tyto prvky je potřeba znát a vhodně při její realizaci užít. Obzvláště pokud se rozhodneme pro zahradu rozsáhlejší, je vhodnějším řešením, když tento úkol svěříme zkušeným odborníkům.
rostliny
-
bonsaje v nádobách i na záhonech
-
bambus, sakura, javor azalka
-
lekníny a kosatce ve vodě
ryby
-
kapři koi, závojnatky
voda, kámen, písek
-
voda v jezírkách, rybníčcích, potůčcích, vodopádech i nádržích na terasách
-
kámen jako symbolika hor i vodopádů, ploché kameny v cestičkách i záhonech
-
písek a štěrk jako symbolika vodní hladiny i na sypaných cestičkách